Máme pre vás 3 tipy a inšpirácie na rok 2023 | Baneko
Sledujte nás:  Facebook

Máme pre vás 3 tipy a inšpirácie na rok 2023

Dvojkrídlové brány ako skladačky


Horúcim trendom v poslednom období sa v oblasti automatizácie vonkajších brán stali takzvané dvojkrídlové brány. Sú súčasťou celkového oplotenia a zabezpečujú súkromie vášho domova. V minulosti sme sa často stretávali s kovaným, umeleckým dizajnom. Dnes dominujú jednoduché tvary a vzory, hliníkové lišty či protipohľadové brány – plná vložka. Navyše dvojkrídlové brány už nemusia byť len symetrické (obe krídla rovnako dlhé) – dnešní výrobcovia ponúkajú široké možnosti asymetrických dvojkrídlových brán na mieru.  Z dôvodu zúženia pracovnej plochy dvojkrídlovej brány sa dnes využívajú brány skladacie. Bytová skladacia brána je dokonalým riešením do priestorov, kde okolie bráni montáži posuvnej alebo typickej dvojkrídlovej brány, napríklad na krátkej príjazdovej ceste. Krídlo sa láme cez polovičku a otvára sa až 2x rýchlejšie ako dvojkrídlová brána rovnakej šírky.


Jedlé živé BIO ploty


Živé ploty spĺňajú 2 atribúty – vyzerajú dobre a poskytujú súkromie od neželaných pohľadov okoloidúcich. Počuli ste ale o živých jedlých plotoch? Je to perfektný nápad ako spojiť príjemné s užitočným. Väčšina živých plotov rastie dosť rýchlo takže je potrebné premyslieť si aký veľký ho chceme mať a koľko času budeme mať na jeho udržiavanie. Priemernú údržbu a stredný rast nájdete u Muchovníka Lamarckov alebo inak nazývaný ako čučoriedka aljašská či medové jabĺčka. Jedná sa o krásny a rôznorodý živý plot. Jeho lístie sa sfarbuje podľa ročných období. Na jar je fialovo-hnedé, v lete tmavozelené a na jeseň oranžové. Ovocie Muchovníka je neobyčajné chutné a obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok. Nie len jeho plody majú priaznivý účinok na ľudské telo ale aj listy a kvety, ktoré sa sušia a používajú do čajových zmesí. Ďalšou možnosťou je Jarabina čierna známejšia ako Arónia, ktorá patrí medzi najzdravšie živé ploty. Jej plody sú bohaté na vitamíny P,C,B,A a antokyaníty.


Váš dokonalý zámok v prírode


Relax na vlastnom dvore? Prídete z práce a na záhrade vás čaká vaša nová záhradná hojdačka. A nie nemyslíme tie malé záhradné lavice, ktoré pri každom pohybe vŕzgajú. Na trh sa dostávajú a sú čoraz viac obľúbené takzvané „posteľné“ záhradné hojdačky. Hojdačky na prvý pohľad vyzerajú ako luxusná manželská posteľ v 5 hviezdičkovom hoteli. Majú slnečnú striešku, závesy a ich rozmery presahujú 2 metre na šírku a 1,8 metra na hĺbku. Rám je vyrobený z masívnej ocele takže sa nemusíte báť, že sa ocitnete na zemi. Každá textília je vodeodolná vrátane 5cm matraca. O vaše pohodli sa postarajú dva veľké mäkké vankúše, opierka a operadlo z polyratanu. Nie je pochýb, že tieto luxusné a elegantné hojdačky budú vytvárať z vašej záhrady zámok v prírode.

© 2024 Baneko - všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA