Čo dodá vášmu priestoru bezpečie? | Baneko
Sledujte nás:  Facebook

Čo dodá vášmu priestoru bezpečie?

Siahnite po kvalitnom oplotení


Za posledné obdobie sa ako ľudia stretávame so zvýšeným počtom krádeží. Od tých malých až po tie veľké, kde si „neželaní votrelci“ trúfnu na drahé auto, Akunáradie za niekoľko tisíc či rodinné šperky. V domácnostiach by sme preto mali zvážiť či si niektoré veci necháme len tak voľne položené, nezamknuté bez dozoru. V posledných rokoch sa zvýšil nákup domácich trezorov. To je cesta, ktorou vieme zabrániť odcudzeniu nášho majetku. Samozrejme auto do trezora neschováme ale aj tu máme niekoľko možností.  Autoalarmy,   kamerové systémy, mechanické zabezpečenie vozidla, GPS lokátory a mnoho ďalšieho. Je dôležité nezabúdať ani na kvalitnú poistku proti krádeži a neoprávnenému použitiu. Poďme sa ale pozrieť ako si vie nie len domácnosť zabezpečiť objekt ale aj firma, ktorá možno nemá dostatok financií na zabezpečenie objektu SBS službou. Strategickou súčasťou je celkové oplotenie. V dnešnej dobe už nestojí veľa a za pár eur si viete kvalitné ohradiť celý pozemok. Na výber je viacero možností od splietaných plotov, panelových plotov, okrasných plotov po mobilné oplotenia. Mobilné oplotenia však nepovažujeme za bezpečné oplotenie ale skôr ide o dočasné riešenie. Ku každému takémuto oploteniu sa dajú nainštalovať aj tieniace limce. Ide o sieť vyrobenú z HDPE, ktorá zabezpečí súkromie prípadne zníži veternosť na pozemku. Stĺpiky takéhoto oplotenia je možné zabetónovať alebo len zaviesť hlinou. Bezpečnejšie je samozrejme dať si tú námahu a všetko poriadne zabetónovať. Nevýhodou je, že ak by ste časom pozemok zväčšovali betónové upevnenie stĺpikov musíte vysekať.


Pozor na kamerový systém a GDPR


Kamerové systémy sú dnes také rozšírené, že ich montáž je už štandardom každého väčšieho objektu. Existujú rôzni výrobcovia, rôzne aplikácie, s ktorými budete mať svoj objekt a firmu pod drobnohľadom. Pri právnických osobách treba mať však na pamäti, že všetko musí byť právne ošetrené. Pokiaľ ako firma vlastníte kamery vo svojom objekte nesmiete snímať iný objekt ako ten váš. Tak isto musíte mať tabuľky, ktoré upozorňujú, že je objekt chránený kamerovým záznamom. Zamestnávateľ tiež nesmie narušiť súkromie zamestnancov, ktorí majú zo zákona práce právo na ochranu súkromia. Zamestnávateľ musí prerokovať monitorovanie so zástupcami zamestnancov.


Priemyselná brána - súčasť každej firmy


A keď už máte „vonkajšie“ priestory zabezpečené kvalitným oplotením a kamerovým systémom prichádza zabezpečenie priestorov firmy. Staré železné dvere vám v dnešnej dobe otvorí každý a môžete mať aj kvalitné zámky. Je teda dobré popremýšľať nad priemyselnou bránou na automatický pohon. Z hľadiska bezpečnosti by mala byť priemyselná brána zložená z plných panelov bez okien. Priemyselná brána by mala byť otváraná na pohon vďaka čomu zabezpečíte jej neoprávnené otvorenie. Každá priemyselná brána otváraná na diaľkové ovládanie má núdzové otváranie, kedy v prípade odstávky elektrickej energie, poškodenia pohonnej jednotky alebo inej závady viete bránu otvoriť aj ručne. Ak nie je do objektu iný vchod z exteriéru je dodávané tzv. núdzové otváranie pomocou zámku. Priemyselné brány sú silné a odolné nie len proti krádeží ale slúžia aj ako silná termoizolačná časť vašej firmy. Znížite spotrebu za energie a zároveň kvalitne zabezpečíte objekt a zrýchlite prejazd.

© 2024 Baneko - všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA