Vaše súkromie s žalúziami a rolovacími bránami | Baneko
Sledujte nás:  Facebook

Vaše súkromie s žalúziami a rolovacími bránami

Tieniaca technika v exteriéri


Vyzerajú dobre, vášmu domovu dodajú prvok luxusu a sú užitočné. Reč je o tieniacej technike, pri ktorej sa nemusíte obávať zbytočných pohľadov okoloidúcich a zároveň si chránite svoje súkromie. Tieniacej techniky a protipohľadových sieti je na internete veľké množstvo. Existujú bočné markízy, ktoré sú využívané v exteriéri, tieniaca clona, ktorá sa inštaluje na bránu či plot či samotné protipohľadové ploty zložené z viacerých na seba upevnených lamiel.


Tieniaca technika v interiéri


Existujú však aj vnútorné typy, ktoré vám pomôžu lepšie sa chrániť od neželaných pohľadov. Typické sťahovacie žalúzie na oknách sú off prvkom domácnosti. Sú neestetické, vyzerajú fádne a sú kazové. Ak ale siahnete po horizontálnych neobanujete a budete mať doma nadčasový prvok. Takéto žalúzie sa skladajú z látkových, zatemňovacích lamiel. Veľmi jednoducho sa s nimi pracuje otočením retiazky. Hodia sa do veľkých, presklených miestnosti kde potrebujete naraz uzavrieť dlhší celok. Ak je vaša miestnosť menšia a trváte na žalúziách horizontálnych potom si môžete zvoliť lamely vyrobené z dreva alebo bambusu. Tam ale treba dávať pozor na výber miestnosti. Drevené žalúzie sa nepoužívajú v miestnostiach ako je kúpeľňa či miestnosť s bazénom. Veľmi obľúbeným prvkoch, ktorý je jednoduchý, komfortný a zaisťuje 100% tienenie sú takzvané screenové závesy. Počuli ste už o nich? Prioritne sú exteriérové a montujú sa na fasádu domu ale je možné ich nainštalovať aj zvnútra. Zakryjete nimi menšie aj väčšie okná v dome. Screeny sú vyrobené z látky a navíjajú sa do tenkého bubna, ktorý viete v prípade potreby schovať pod fasádu (ak sa tieniace screeny namontujú skôr ako sa natiahne fasáda). Ovládajú sa automaticky a je možné ich pripojiť k smart domácnosti. Nie len zabraňujú pohľadu okoloidúcich ale slúžia aj ako sieť proti vetru či proti hmyzu. Podobným typom screenového závesu sú interiérové rolety či plisé. Plisé je typické, textílne dekoratívne tienenie v celku, ktoré sa skladá ako „vejár“. Je jednoduché na montáž a demontáž. Proste ho len vložíte do okenného rámu a vyťahujete či sťahujete. Interiérové rolety sú už o niečo drahšie, precíznejšie no zároveň vyzerajú luxusnejšie. Jedná sa o funkčné automatické tienenie, ktoré v zime udrží vaše teplo v dome a v lete nepustí do miestnosti ostré svetlo. Ďalšou „dekoratívnou“ podkategóriou sú závesy – automatické. Záves sa nainštaluje na vopred namontovanú koľajnicu poháňanú malým motorom. Tá v prípade potreby záves odostrie alebo zastrie. Tak isto je možné závesy pripojiť k smart domácnosti.


Na záver rolovacie brány


Rolovacie brány a rolovacie závesy sú si veľmi podobné, z hľadiska dizajnu, montáže a spôsobu pohybu. Rolovaciu bránu navíja podobne ako závesy motor. Brána je zložená z menších lamiel na seba naviazaných, ktoré sa navíjajú na hriadel. Ten sa nachádza v pevnom kovovom bubne. Rolovacie brány sú montované pred otvor alebo za otvor podľa požiadaviek zákazníka. Tak isto zabezpečujú súkromie a chránia váš majetok. Prečo si ale vybrať rolovaciu bránu a nie štandardnú sekcionálnu bránu? Odpoveď je jednoduchá. Pokiaľ vám priestor vo vnútri garáže neumožňuje montáž vedenia sekcionálnej brány a váš preklad nie je dostatočné široký vtedy je vhodnou alternatívou rolovacia brána. Tak isto sa často stáva, že ak sú na dome nainštalované aj iné menšie rolovacie segmenty (malé rolky na oknách či už spomínané interiérové rolety) zákazník sa v závislosti na jednote celkového dizajnu prikloní k rolovacej bráne aby dodržal jednotný typ.

© 2024 Baneko - všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA